Kas jāzina pirms došanās uz Hurgadu

Vai uz Hurgadu vajag vīzu?

Jā, gan Latvijas pilsoņiem, gan nepilsoņiem Hurgadā būs vajadzīga Ēģiptes vīza.

Ja jums ir LR pilsoņa pase, vīzu jūs varēsiet nopirkt, ielidojot Hurgadas lidostā. Vīzas cena 25$. Vīza jāpērk visiem – gan pieaugušajiem, gan bērniem un zīdaiņiem. Cena visiem ir vienāda.

Vīzu var nopirkt pie bankas lodziņa, kur norādīta cena 25$. Vīzas pārdod arī tūroperatoru pārstāvji, bet no viņiem ir par dažiem dolāriem dārgāk. Var pirkt arī no viņiem, bet nav nepieciešams.

Ēģiptes vīzu var nopirkt arī online, bet nav nepieciešams. Tas nekādā veidā nepaātrinās iziešanu cauri lidostas kontrolei. 

Ja jums ir LR nepilsoņa pase, Ēģiptes vīza jātaisa iepriekš vēstniecībā. Būs jāiesniedz pase, 2 foto 3x4, un aizpildīta anketa. Pases var iesniegt ne agrāk kā 3 mēnešus pirms izlidošanas. Vīzas cena 70-80 EUR. Izgatavošanas laiks 3 nedēļas.

Ielidojot un izlidojot visiem būs jāaizpilda migrācijas karte. Ielieciet rokas bagāžā pildspalvu! (Trip No. – reisa numurs, Address in Egypt – viesnīcas nosaukums)

MK-3.jpg

Pase vai ID karte?

Uz Hurgadu var ceļot tikai ar pasi. Ar ID karti nevar. Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma.

Ceļošanai nav derīgas pases ar termiņu uz 50 gadiem (izdotas līdz 19.11.2007.).

Drošībai visu informāciju par robežas škērsošanu jūs varat precizēt Latvijas Republikas Valsts Robežsardzē – www.rs.gov.lv. Tālrunis jautājumiem par robežas šķērsošanu 67075616.

Ja ceļojat ar bērniem

Kādi dokumenti jāņem līdzi, ja ceļojumā līdzi brauc nepilngadīgi bērni?
1. Uz Hurgadu katram bērnam, ieskaitot zīdaiņus, noteikti jābūt līdzi savai pasei. Pasei jābūt derīgai vismaz 6 mēnešus pēc atgriešanās.

2. Vecāku pasē (vismaz vienam vecākam) jābūt atzīmei par bērnu. Ja bērns nav ierakstīts pasē, jāņem līdzi dzimšanas apliecība (oriģināls vai notariāli apliecināta kopija), lai varat pierādīt, ka tas ir jūsu bērns.

3. Ja bērns nav jūsu (jūs esat vecmāmiņa, krustmāte vai tml.), jābūt līdzi notariāli apliecinātai pilnvarai vai bērna patstāvīgas izceļošanas atļaujai.

Drošībai visu informāciju par robežas šķērsošanu jūs varat precizēt Latvijas Republikas Valsts Robežsardzē – www.rs.gov.lv. Tālrunis jautājumiem par robežas šķērsošanu 67075616.

Ja dodaties kāzu ceļojumā

Vai var doties ceļojumā ar veco pasi, ja pēc kāzām ir mainījies uzvārds?
- Nē, ja jūs esat mainījuši uzvārdu, tad ceļošanai vecā pase vairs nav derīga, kopš laulības reģistrācijas brīža.

- Latvijā iekšējai lietošanai pase pēc kāzām vēl ir derīga mēnesi, bet ceļošanai šāda pase nav derīga. Pase ir jāapmaina uz jaunu, un tikai tad var doties ceļojumā.

- Otrs variants, bet tikai tad ja jūs laulājaties baznīcā, ir šāds. Mācītājam laulības fakts ir jāpiereģistrē 2 nedēļu laikā pēc laulībām. Ja jūs vienojaties ar mācītāju, ka viņš jūsu laulību piereģistrēs tikai tad, kad jūs jau būsiet atgriezušies no ceļojuma, tad jūs varat doties ceļojumā ar veco pasi.

- Ja jūs pēc kāzām paliekat vecajos uzvārdos, tad varat doties ceļojumā ar veco pasi.

- Un vēl viens variants. Kad laulājaties, jūs paliekat vecajos uzvārdos, un pēc atgriešanās no ceļojuma par papildus maksu maināt uzvārdu uz jauno.

- Drošībai informāciju precizējiet Dzimtsarakstu nodaļā vai pie mācītāja.

Visu informāciju par robežas šķērsošanu jūs varat precizēt Latvijas Republikas Valsts Robežsardzē – www.rs.gov.lv. Tālrunis jautājumiem par robežas šķērsošanu 67075616.

Cik ilgs būs lidojums?

No Rīgas uz Hurgadu ir tiešais čartera reiss, bez pārsēšanās. Lidojuma ilgums ir 5h.

Ar kādu aviosabiedrību būs lidojums?

Tas jāprecizē atkarībā no datuma un konkrēti jūsu reisa. Lidojumi notiek ar Heston Airlines, Skyup Airlines, ar Airbaltic vai ar kādu citu čartera aviosabiedrību.

Vai bagāža ir iekļauta cenā?

- Uz čartera reisiem bagāža ir iekļauta cenā. Katrs pieaugušais un bērns sākot no 2 gadu vecuma var ņemt līdzi vismaz 20 kg reģistrēto bagāžu, un 5 kg rokas bagāžu. Bagāžas izmēri – der jebkurš standarta koferis vai sporta soma. Bet precīzāk būs norādīts uz jūsu aviobiļetēm. Dažas aviosabiedrības ļauj ņemt vairāk, un iekļauj arī 10 kg reģistrēto bagāžu zīdaiņiem.

- Bērnu ratiņu pārvadāšana ir bez maksas. Kurā vietā jānodod ratiņi, jums pateiks lidostā. Dažreiz jānodod kopā ar bagāžu, bet visbiežāk ar bagāžu rati jāpiereģistrē, jāsaņem uzlīme, bet pēc tam var stumt līdz lidmašīnai. Pie lidmašīnas jums viņus paņems un pēc atlidošanas uzreiz atdos. Precizējiet pie reģistrācijas.

- Rokas bagāžā nedrīkst pārvadāt šķidrumus. Drīkst pārvadāt zīdaiņu pārtiku un medikamentus, kas būs vajadzīgi lidojuma laikā.

- Noderīgu informāciju par bagāžas pārvadāšanu un citu informāciju var izlasīt lidostas mājaslapā
https://www.riga-airport.com/pasazieriem/informacija-celotajiem

Vai lidmašīnā būs pieejama ēdināšana?

Čartera reisos ēdināšana nav iekļauta cenā. Bet lidmašīnā ir iespējams iegādāties dzērienus un ēdienus (salātus, sviestmaizes, čipsus u.c. uzkodas). Dažās aviosabiedrībās ir iespējams iepriekš rezervēt pamatēdienus (gaļu, zivi, bērnu ēdienkarti), kurus jums pasniegs lidojuma laikā, un kurus nevarēs pasūtīt uz vietas lidmašīnā. Iepriekšējās rezervēšanas ēdienkarti ar cenām, mēs jums nosūtīsim pēc pieprasījuma.

Vai var mainīties izlidošanas laiki?

Jā, čarterreisu izlidošanas laiki tiek precizēti 1 dienu pirms izlidošanas. Visiem lidojumiem sezonas garumā ir plānotie lidojumu laiki, un lielākoties reisi izlido saskaņā ar plānotajiem izlidošanas laikiem, bet dažkārt lidojumi tehnisku iemeslu dēļ tiek pārcelti. Tāpēc neiesakām plānot atbildīgus pasākumus saskaņā ar plānotajiem lidojumu laikiem.

Laika starpība ar Latviju

Ēģiptē pulksteni pārgriež pēdējā aprīļa piektdienā +1h, pēdējā oktobra ceturtdienā -1h. Tas nesakrīt ar Latviju, tāpēc īsu brīdi pavasarī un rudenī var būt 1h starpība. Bet pārējā laikā Ēģiptē ir tāds pats laiks kā Latvijā.

Ceļojuma apdrošināšana

Mēs noteikti iesakām iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, ja jums apdrošināšana nav iekļauta kādā kredītkartes programmā. Mēs piedāvājam BALTA apdrošināšanu, kas iekļauj arī ceļojuma anulāciju. Precīzāk par iekļautajiem riskiem, citām programmām un tarifiem mēs jūs informēsim pēc pieprasījuma.

Apdrošināšana sāk darboties no dienas, kad jūs esat veikuši apmaksu un mēs jums esam izrakstījuši polisi. Apdrošināšanu var pasūtīt līdz pat izlidošanai. Bet, ja jūs gribat iekļaut riskus, kas attiecas uz ceļojuma anulāciju, tad vēlams apdrošināšanu iegādāties uzreiz kopā ar ceļojumu. Un ne vēlāk kā 5 dienas pirms izlidošanas.

Kad varēs saņemt ceļojuma dokumentus?

10 dienas pirms izlidošanas mēs jums uz e-pastu nosūtīsim gan ceļojuma dokumentus, gan visu informāciju par ceļojumu.

Kā notiks ceļojums?

1. Dodieties uz lidostu. Reģistrācija reisam sākas 2,5 h pirms plānotā izlidošanas laika un beidzas 1h pirms izlidošanas. Atcerieties paņemt līdzi pases.

2. Lidostas hallē "Departures" pie monitora, uz kura ir norādīts jūsu reiss, reģistrējieties lidojumam un nododiet bagāžu. Tur jums iedos iekāpšanas kartes (boarding pass) ar norādītām sēdvietām lidmašīnā.

3. Dodieties uz lidmašīnu. Lidostas monitoros būs norādīti jūsu izlidošanas vārti (gate). Vienkārši sekojiet norādēm. Izbaudiet lidojumu.

4. Kad ieradīsieties galamērķī, kopā ar visiem dodieties no lidmašīnas uz lidostu. Tur jūs sagaidīs viesnīcas gids, kurš būs atpazīstams pēc pazīšanās zīmes kuru mēs jums pateiksim pirms izlidošanas, un ar kuru būs iespējams sazināties visa ceļojuma laikā, ja būs nepieciešams atrisināt kādus jautājumus. Telefona numuri, kur zvanīt gadījumos, ja rodas neparedzēti sarežģījumi, ir norādīti uz jūsu vaučera.

5. Viesnīcas gids ar jums norunās tikšanās laiku jūsu viesnīcā, un norādīs jums ceļu uz transfēru, kas jūs aizvedīs uz viesnīcu.

6. Tikšanās laikā viesnīcā gids jums sniegs informāciju par iespējamām ekskursijām un citām praktiskām lietām.

7. Saglabājiet sev viesnīcas gida telefona numuru, kuru viņš jums iedos pirmajā dienā. Pa šo numuru jūs varēsiet sazvanīt gidu jebkurā laikā. Ja gids neceļ telefonu, nekrītiet panikā. Nosūtiet ziņu kādā no mesendžeriem vai sms. Strādājot ar cilvēkiem, ne vienmēr ir iespējams pacelt telefonu uzreiz. Bet jums noteikti atbildēs.

Jūs bez raizēm varēsiet baudīt sauli un jūru, līdz pēdējā dienā jums atbrauks pakaļ transfērs, lai aizvestu uz lidostu.

Kā zināt cikos ir izbraukšana no viesnīcas uz lidostu?

1 dienu pirms izlidošanas tiek paziņots laiks, cikos būs pakaļ transfērs. Vai nu gids jums to paziņos personīgi (uz telefonu), vai apskatiet informācijas stendus viesnīcas vestibilā – tur parasti tiek izlikta informācija. Vēl var būt informācija atstāta viesnīcas recepcijā. Vai arī informācija var būt mobilajā aplikācijā, par kuru jums pastāstīs gids, vai arī, kuru var atvērt nolasot QR kodu uz jūsu vaučera.

Kādi ir laika apstākļi?

Hurgada ir viens no tiem kūrortiem, kur var atpūsties, sauļoties, nirt un peldēt cauru gadu. Vasaras mēnešos viennozīmīgi ir karsti un labi, bet atpūtai pie jūras visai komfortabli. Ēģiptē ir sauss klimats, tāpēc karstums nav mokošs. Bet pārējos mēnešos laikapstākļi ir šādi:

OKTOBRIS

Vislabākais mēnesis, atvasara. Oktobrī strauji pieaug atpūtnieku skaits, jo gaisa temperatūra Hurgadā ir +27-36C, arī naktīs ir silti. Jūra pa vasaru ir labi iesilusi un ūdens temperatūra ir +26C.

NOVEMBRIS

Novembrī Hurgadā dienā ir ļoti silti - ap +26-28C. Ūdens jūrā joprojām ir silts, +25C, un droši var peldēt.

DECEMBRIS

Dienā gaisa temperatūra ir +25C. Decembris ir ļoti piemērots atpūtai pie jūras, ekskursijām un pastaigām pa pilsētu. Nav pārāk karsti, un tai pat laikā var arī sauļoties un peldēt. Ūdens temperatūra jūrā ir +23C. Ja ir par vēsu, viesnīcās ir apsildāmie baseini. Naktīs var būt vēsāk, ap +18C. Jāpaņem līdzi silta jaka, garās bikses un slēgti apavi priekš vakariem.

JANVĀRIS

Janvārī gaisa temperatūra ir gandrīz tāda pati kā decembrī. Pa dienu ir karsti, jālieto saules aizsargkrēms, saules cepures un tml. Temperatūra var būt tikai par kādu 1-2 grādiem zemāka nekā decembrī. Vidēji ap +25C, dažkārt līdz pat +30C. Vakaros un naktīs var būt vēsi. Gaisa temperatūra var nokristies līdz +10C. Tāpēc vakaru labāk pavadīt telpās - viesnīcā vai kafejnīcās. Ūdens tāds pats kā decembrī +23C. Var peldēt, nirt, braukt ar katamarāniem, jahtām, skūteriem u.t.t.

FEBRUĀRIS

Februārī Hurgadā gaiss ir silts, pa dienu var sauļoties. +25C, +28C. Naktīs ir vēsi, var būt +11C, +14C. Ūdens temperatūra jūrā +21C. Peldēt var, bet šāds ūdens nav piemērots ilgstošām peldēm un niršanai pie koraļļu rifiem. Būs par vēsu. Tieši februārī reizi 5 vai pat reizi 10 gados var būt nokrišņi. Izņēmuma kārtā. Labs laiks pastaigām pilsētā un ekskursijām.

MARTS

Marts ir neviennozīmīgs mēnesis. Marta sākumā gaisa temperatūra ir +25C, +28C, bet marta beigās var sasniegt +31C, un saulē uzturēties kļūst jau mokoši. Jālieto spēcīgi saules aizsarglīdzekļi. Jūrā ūdens temperatūra joprojām ir +21C, un ir jūtams kontrasts ar gaisa temperatūru.

APRĪLIS

Aprīlī sākas klasiskā tūrisma sezona. Jau no paša rīta ir ļoti silti. Temperatūra dienā ir +26C, +34C. Naktī + 16C, +22C. Sākot ar aprīli Hurgadā vairs siltās drēbes nav nepieciešamas. Ūdens jūrā arī sāk iesilt līdz 23C.

Vai vajag strāvas adapteri?

Hurgadā elektrība ir tāda pati kā Latvijā, un nav nepieciešams strāvas adapteris.

Kādu internetu lietot?

Hurgadā gandrīz visās lielākajās viesnīcās piedāvā bezmaksas wi-fi. Taču atsauksmes ir visādas. Gandrīz vienmēr laba zona ir hallē, pie recepcijas, bārā, pie baseina. Bet kas attiecas uz numuriem, vienā un tajā pašā viesnīcā var būt dažādas atsauksmes – vieni saka, ka ļoti labs internets, var skatīties filmas, citi saka, ka numurā wi-fi neiet.

Ir viesnīcas, kur par wifi jāmaksā.

Bezmaksas wifi ir pieejams daudzos bāros un kafejnīcās, ir arī speciālās interneta kafejnīcas.

Bet viens no ērtākajiem variantiem ir nopirkt mobilo internetu tieši lidostā. Ēģiptē ir populāri Vodafone, Etisalat, Orange, We operatori. Var izmantot jebkuru.  Kartiņas ir dažādās vērtībās ar dažādu datu apjomu (ap 15 EUR). Lidostā mobilo internetu pirkt var būt dārgāk nekā pilsētā. Bet toties ļoti ērti, un jums uzreiz ir.

Izlemiet jau pirms izlidošanas, vai jums internets būs nepieciešams, cik daudz, cik bieži, un cik vitāli svarīgs, un atkarībā no vajadzībām, paļaujieties uz viesnīcas wi-fi, vai nodrošinieties ar mobilo. Mobilais parasti visur strādā, un var arī viesnīcā izmantot kā modemu datoram. Vai arī var dalīties ar 1 internetu uz vairākiem telefoniem (hotspot).

Vai vajag vakcinēties?

Nē. Pirms došanās uz Hurgadu nevajag vakcinēties.

Valūta

Hurgadā ir Ēģiptes mārciņas un piastri (pounds, piastres). Abas naudas pēc izskata ir ļoti līdzīgas, tāpēc vienmēr sekojiet līdzi, kādi cipari rakstīti uz naudas zīmes un kāds nosaukums - paundi vai piastri.

Naudu var samainīt Hurgadā bankās, lidostā, viesnīcā, bankomātā. Mainiet naudu pa nelielām summām, lai nepaliek pāri. Pēc tam no Ēģiptes mārciņām uz eiro vai dolāriem valūtu samainīt nevarēs.

Visērtākais veids, kā samainīt valūtu, ir bankomātā. Papildus naudas izņemšanai, ir iespēja izvēlēties arī valūtas maiņu, ielikt eiro vai dolārus, un pretī saņemt mārciņas. Uz ekrāna būs norādīts valūtas kurss.

Nelielu summu iesākumam variet samainīt Rīgā, valūtas maiņas punktā www.tavex.lv. Tavexā vienmēr ir pieejamas visas valūtas, un ir normāls valūtas kurss.

Ēģiptē no jums labprāt arī ņems eiro vai ASV dolārus. Bet var būt jums būs lielāka naudas zīme, un nebūs ko izdot, vai izdos Ēģiptes paundos. Tad jāskaita līdzi un jāskatās, vai pareizi izdod.

Ņemiet līdzi 1 dolāra naudas zīmes. Tās jums noderēs dzeramnaudai. Var atstāt arī eiro, bet monētas pēc tam vietējie nevar izmantot un mēģina samainīt uz papīra naudu no tūristiem. Tāpēc ērtāk priekš vietējiem, ja dzeramnaudu atstāj dolāros vai Ēģiptes mārciņās.

Eiro vai dolāri - ko ņemt līdzi?

Ja ir dolāri, ņemiet dolārus. Ēģiptē ir ierasts norēķināties ASV dolāros. Bet tikpat labi tagad var arī norēķināties arī eiro.

Vienīgais, ka mazākā papīra naudas zīme eiro ir 5 EUR. Ēģiptē ņem pretī arī eiro monētas, bet pēc tam viņiem nav tik ērti viņas lietot. Viņi nevar tās samainīt uz citu valūtu, tāpēc mēģina pēc tam ar tūristiem samainīt uz papīra naudu. Bet šādās maiņās, ja jums piedāvā, mēs neiesakām iesaistīties, jo jums tad jāskatās, lai eiro monētas nav viltotas.

Ja pirksiet vīzu, sagatavojiet 25$, un priekš jūsu plānotajām ekskursijām noteiktu skaitu dolārus. Plus vieniniekus priekš dzeramnaudām. Visu pārējo variet izņemt bankomātā Ēģiptes mārciņās. Vai arī uz vietas varēsiet samainīt no dolāriem/eiro uz mārciņām.

Ja jāmaksā lielākas summas, tad droši var maksāt arī eiro - par ekskursijām, vīzu un tml.

Bankas kartes

Hurgadā ir gan bankomāti, gan var norēķināties ar karti. Bet! Hurgada ir viena no vietām, kur jums noderēs arī skaidra nauda. Jo, pirmkārt, Hurgadā pieņemts atstāt apkalpojošam personālam dzeramnaudas. Otrkārt, jūs varbūt gribēsiet pirkt suvenīrus ielas tirgotavās, kur nav bankas termināla. Kafejnīcās arī labāk maksāt skaidrā naudā un atstāt dzeramnaudu. Tāpat arī viesnīcas bāros vai koferu nesējiem dzeramnaudai noderēs skaidra nauda. Taksometram.

Ar karti var maksāt oficiālajos fiksēto cenu veikalos un supermārketos.

No bankomātiem var izņemt Ēģiptes mārciņas. Par izņemšanu noteikti būs komisijas maksa. Tas jāprecizē savā bankā. No Revolut kartes, kas ir bezmaksas, var izņemt skaidrā naudā bez komisijas līdz 200 EUR.

Ekskursijas var pirkt USD dolāros vai eiro.

Dzeramnauda

Pirms izlidošanas iesakām sakrāt 1 eiro vai samainīt 1 dolāra naudaszīmes, kuras jūs varēsiet izmantot kā dzeramnaudu.

Pēc tam, kad samainīsiet nedaudz naudas uz Ēģiptes mārciņām, varēsiet dzeramnaudā atstāt arī mārciņas.

Ēģiptē ir mazas algas un dzeramnaudas ir viens no pamata ienākumiem.

Bet dzeramnauda jādod brīvprātīgi. Jums nav pienākuma dot dzeramnaudu. Un, ja nav sīknaudas, ko iedot, tad par to nav jāuztraucas.

Dzeramnaudas par pakalpojumiem ir pieņemts dot viesnīcu un lidostas apkalpojošam personālam, kas palīdz aiznest bagāžu, atver automašīnas durvis, aizved jūs viesnīcā līdz numuram, izsauc taksometru, istabenēm, un baseinu uzraugiem, dvieļu izsniedzējiem.

Un standartā - bāros, kafejnīcās, taksometros. Arī all inclusive bāros, kur par dzērieniem nav jāmaksā, visi priecāsies un priecīgāk jūs apkalpos, ja jūs atstāsiet dzeramnaudu.

Esam novērojuši, ka ārzemnieki viesnīcas restorānā dod dzeramnaudu arī pavāriem, kas cep omletes u.c.

No jums noteikti gribēs saņemt dzeramnaudu arī tad, ja jūs nofotografēsiet kamieli.

Uztveriet to vienkārši un sagatavojiet sīknaudu. Labāk iedot kādu sīkumu un pasmaidīt. Tā vienkārši ir tāda kultūra, atšķirīga no mūsējās.

Ar dzeramnaudām iesakām orientēties uz 1-5 dolāriem, 1-5 EUR.

Dzeramnaudu labāk dot uz priekšu - pirms pakalpojuma saņemšanas. Tad var uzreiz cerēt uz laipnāku un aktīvāku apkalpošanu. Piemēram, uzreiz pasūtot dzērienus pie galdiņa, nevis pēc tam, kad atnes.

Kultūršoks

Pirms lidot uz Hurgadu, jums noteikti jāsagatavojas tam, ka tur ir pavisam cita kultūra, un ka kaulēšanās un dzeramnaudas jeb bakšišs Ēģiptē ir visdabiskākā lieta. Jums jābūt gataviem tam, ka “visi” gribēs no jums kaut ko izspiest. “Visi” uzrunās, sauks ienākt veikalos, prasīs no kurienes esat, piedāvās savus pakalpojumus (bieži vien nevajadzīgus). Neņemiet galvā. Tā tur ir ierasts. Sakiet “nē, paldies” (la šukran).

[Protams, ne visi. Ēģiptē dzīvo normāli, inteliģenti cilvēki, darbojas normālas eiropeiskas kafejnīcas un veikali ar attiecīgu, mierīgu personālu. Bet ir arī tādu cilvēku grupa, kuru “darbs” ir “uzmākties”. Un tie, protams, ir visuzkrītošākie.]

Tā tas ir ne visur. Bet it īpaši tur, kur notiek tirdzniecība (suvenīri, drēbes, tirgus) vai pie piramīdām, apskates objektos. “Visi” piedāvā kaut ko parādīt, izvest ekskursijā, nofotografēt, nopirkt. Un par savu pakalpojumu sagaida dzeramnaudu. Arī mazi bērni tā dara. Dažkārt mēģina pat ar varu iespiest rokā rokassprādzītes, lai jūs par tām iedodat naudu, vai arī vienkārši atklāti prasa, lai iedod naudu. Kādam var arī iedot. Bet tālāk vienkārši jāsaka nē. Jo prasa, lai iedod vēl, un uzreiz arī saskrien klāt citi. Galvenais, neņemt galvā. Tādas ir viņu dzīves tradīcijas.

Ar kādu transportu pārvietoties?

Taksometrs ir vislabākais un ērtākais pārvietošanās veids. Taksometru Hurgadā ir bezmaz vai vairāk kā braucēju, un cenas ir ļoti labas. Kā mūsu sabiedriskajā. Viens brauciens pa pilsētu izmaksās 2-5 EUR.

Vienojieties par cenu pirms iekāpšanas. Un vislabāk paši nosauciet savu cenu. Ja jums atteiks, nav liela nelaime. Tūlīt klāt būs nākamais, kurš piekritīs. Tāpēc diez vai kāds atteiks. Pēc brauciena, ja gribat iepriecināt šoferi, varat atstāt dzeramnaudu.
 
Maršruta taksometri - minibusi ir vēl viens veids, kā var pārvietoties pa Hurgadu. Maksā vispār kapeikas. Dažiem šis absolūti liksies nepieņemami, bet dažiem tieši patiks, jo interesanti. Var braukt kopā ar arābiem kā vietējais.
 
Shuttle bus ir labs variants, ja jūs dzīvojat ārpus Hurgadas kādā labā viesnīcā, bet gribat atbraukt uz centru pastaigāties. Visbiežāk no pašām viesnīcām kursē transports uz Hurgadas centru, uz Marina bulvāri. Vai arī otrs variants, no attālākajā viesnīcām arī var braukt ar taksi. Cena pēc vienošanās plus mīnus 10 EUR. Atkarībā cik tālu atrodas jūsu viesnīca. (nosacīti uz 10 km – 5 USD)

Hurgadā ir arī “Uber”. Tas ir kā mūsu Bolt taxi. Varat lejuplādēt aplikāciju, un saukt Ūberu caur aplikāciju. Uzreiz arī redzēsiet cenu.

Par labām cenām var caur Whatsapp izsaukt ABC taxi https://www.facebook.com/ABCTaxiEgypt

Hurghada drivers piedāvā dažādus transfērus. Var uz Kairu, Luksoru. https://www.facebook.com/Hurghadadrivers

Kādas drēbes vilkt mugurā?

Noteikti vieglas kokvilnas vai citu dabīgo materiālu drēbes. Nevelciet sintētiku. Labāk, ja drēbes ir brīvas, nebūs tik karsti.

Ziemas vakariem paņemiet līdzi jakas, garās bikses un slēgtos apavus.

Viesnīcu teritorijās un kūrorta centrā priekš tūristiem nav noteikts dreskods. Var staigāt gan īsos šortos, gan kreklos uz lencītēm. Bet publiskās vietās pilsētā iesakām tomēr cienīt vietējās tradīcijas un pārāk neatkailināties.

Saule

Ēģiptē ir ļoti intensīva saule, spēcīgāka nekā mums pierasts, tāpēc iesakām uzmanīties un lietot saules aizsargkrēmus jau no pirmās dienas. Ja jums nebūs līdzi savs saules aizsargkrēms, tad to parasti var nopirkt gan viesnīcas veikaliņā, gan ārpus viesnīcas.

Tāpat arī ņemiet vērā, ja pavadīsiet visu dienu uz jahtas, vai kādā citā ekskursijā, kas ir ārā, var noderēt viegls kokvilnas vai lina krekls ar garām rokām, saules cepure un saulesbrilles.

Kādā valodā sazināties?

Angļu vai krievu. Hurgadā gandrīz visur atradīsies apkalpojošais personāls, kurš sapratīs krieviski vai angliski. Katrā ziņā īpašu valodas problēmu Šarmelšeihā nav.

Kuru kūrortu izvēlēties, ja lidojat uz Hurgadu?

Hurgada ir visvecākais un vispopulārākais kūrorts. Hurgadā ir viss. Tur ir vecpilsēta, veikali, suvenīri, kafejnīcas, bāri, restorāni, Makdonalds, bērnu atrakcijas, jahtu osta, garšvielu tirgus u.t.t. Hurgadā jums nekad nebūs garlaicīgi. Hurgadā ir lēzena smilšu ieeja jūrā. Dažās pludmalēs ir koraļļi, var snorkelēt.
 
Makadi Bei būs jums piemērots, ja jūs esat noguruši no ikdienas kņadas un gribat mierīgi atpūsties viesnīcas teritorijā. Šeit īsti nekā nav. Tikai viesnīcas ar pilnu infrastruktūru un apkārt tuksnesis. Atrodas 30 km no Hurgadas lidostas. Ja kādu dienu gribas gūt iespaidus, var aizbraukt līdz centram ar shuttle bus, ar taksi, vai ar Ūberu. Makadi Bei jūrā ieeja parasti ir smilšu. Un nedaudz dziļāk ūdeni koraļļu saliņas. Var snorkelēt. Makadi līcīs ir nedaudz aizvējā.

Sahl Hasheesh ir jauns un moderns rajons 25 km no Hurgadas lidostas. Šeit pārsvarā ir viesnīcas, restorāni. Gar jūru gara pastaigu promenāde, pa kuru var arī izbraukt ar bagijiem. Skaistas pludmales un koraļļu rifi.

Soma Bei ir ideāla vieta atpūtai - atpūtai. Atrodas 50 km uz dienvidiem no Hurgadas. Šeit ir baltu smilšu pludmales, augstas klases 5* viesnīcas, daivinga centri. Šajā rajonā ir īpaši skaisti koraļļu rifi.

El Guna ir samērā jauns kūrorts. El Gunu ir izveidojis Disnejlendas autors. Gandrīz visas viesnīcas atrodas uz saliņām, kas savā starpā savienotas ar tiltiņiem kā Venēcijā. Galvenais transporta veids šeit ir motorlaivas. Atrodas 40 km uz ziemeļiem no Hurgadas.

Safaga būs jums piemērota, ja jūs esat kaitborda vai vindsērfinga fans. Arī daiveriem šeit būs ko darīt. Safagas pludmalē ir ārstnieciskas smiltis, kas labi iedarbojas uz psoriāzi un citām ādas saslimšanām. Safaga atrodas 60 km no Hurgadas.

Hurgadas rajoni

El Dahāra. Šajā rajonā var izbaudīt īstu arābu pilsētas atmosfēru. El Dahārā atrodas akvārijs, lielākā mošeja ar 40m minaretiem un pārtikas tirgus. Šajā tirgū pamatā iepērkas vietējie. Šeit ir viszemākās cenas un tas ir tipisks arābu tirgus.

El Dahāras kafejnīcās sēž vīrieši, spēlē nardus (bekgemonu) vai domino, dzer tēju un smēķē ūdenspīpi.

Līdz ar krēslas iestāšanos, ielas atdzīvojas, un šajā brīdī jāsāk uzmanīt savas mantas no zaglēniem. Sievietes principā var neuztraukties, jo tradicionālā arābu audzināšana aizliedz pieskarties svešām sievietēm. Bet tomēr, neskatoties uz to, modrību zaudēt nevajadzētu.

Kopumā cilvēki ir mierīgi un neuzplīsies jums tik ļoti kā Sakkalā.

Sakkala. Sakkala ir visdzīvākais Hurgadas rajons. Sakkalā vairs nav vecpilsētas kolorīta, ir saceltas jaunas mājas un viesnīcas. Šobrīd tas ir dzīvojamais rajons un tūristu šopinga centrs. Šeit var nopirkt visu - drēbes, suvenīrus, juvelierizstrādājumus. Sakkalā jums daudz pievērsīs uzmanību - prasīs no kurienes esat atbraukuši, vilinās iekšā bodītēs un tml.

Sakkalā ir daudz restorānu - visu tautību un katram maciņam - britu, grieķu, Makdonalds, zivju restorāni u.t.t. Var iedzert tikai alu vai tēju, var kārtīgi papusdienot. Cenas ir ļoti pieejamas. Ir arī diskotēkas.

Mamša. Tuvu lidostai, Mamšā ir uzcelta jauna un moderna pastaigu promenāde. Pie promenādes atrodas dažas labas viesnīcas (Stegenberger, Iberostar, Jaz). Gar promenādi ir arī mazie veikaliņi, kur pārdevēji aicina iegriezties un kaut ko nopirkt, bet promenādes galā tuvāk Hurgadas centram ir fiksēto cenu veikals.

Marina. Marina bulvāris atrodas blakus Sakkalai, jūras krastā. Šī ir ļoti skaista un romantiska pastaigu vieta - baltas jahtas uz zilā ūdens un debesu fona, jūras vējš. Un šeit nav pilsētas kņadas, kaut arī Marina atrodas pašā pilsētas centrā.

Šeit ir ēģiptiešu bazārs, firmas apģērbu veikali, bāri, restorāni (dārgāki nekā citur pilsētā), naktsklubs.

Marinā uzstājas mūziķi, akrobāti, un citi mākslinieki.

Marinā var pieteikties kaitsērfingam, vindsērfingam, daivingam un izbraucieniem jūrā ar kuģīti.

Uz Marinu kursē speciāli reisa busiņi no attālākām viesnīcām. Šis ir modernākais projekts pilsētā, kas visu laiku attīstās.

Kādas Hurgadā ir pludmales?

Hurgadas pludmales ir smilšu un koraļļu. Pie dažām viesnīcām ir lēzenas smilšu pludmales ar lēzenu ieeju, pie dažām ir skaistas koraļļu pludmales. Tur jums var noderēt koraļļu peldēšanas čības, lai nesagrieztu kājas. Koraļļu čības var nopirkt viesnīcu veikaliņos vai pilsētā, tirgū. Cena 3-10 USD. Viesnīcās parasti dārgāk, tirgū lētāk.

Hurgadā pie dažām viesnīcām jūra ir sekla, tālu jāiet, lai varētu peldēt. Daudz kur ir speciāli izbūvēti moli – laipas, no kuriem peldēt.

Arī tad, ja pie krasta ieeja jūrā ir smilšu, iesakām izmantot čības, jo pa vidu smiltīm var gadīties kāda asa koraļļu drumsla, uz kuras var sagriezties. Un skatieties zem kājām, vai nav iepeldējusi kāda zivs. Piemēram, var būt iepeldējusi kāda plakana raja. Un ja uzkāpsiet, lai aizsargātos, var iecirst ar dzeloņaino asti (indīgu).

Nevajag baidīties, tie ir izņēmuma gadījumi, bet tā var būt, tāpēc ir vērts skatīties. Ūdens ir caurspīdīgs kā kristāls, visu labi var redzēt.

Arī snorkelējot nevajag aiztikt ne koraļļus, ne zivis ar rokām, jo var savainoties, iegūt brūces vai “apdegumus”, dažas zivis var būt indīgas. Ja skatās no malas un neaiztiek, nav nekas bīstams. Tikai aiztikt nevajag. Un kāpt virsū.

Raja.jpg

Kādās ekskursijās var doties no Hurgadas?


LUKSORA. Vēsturiska ekskursija ar ļoti nozīmīgiem arhitektūras pieminekļiem, seno civilizāciju liecībām. Karnakas templis, Karaļu ieleja ar kapenēm (ieskaitot Tutanhamona), Hatšepsutas templis, Memnona kolosi, brauciens ar laivu pa Nīlu u.t.t.

KAIRA. Vēsturiska ekskursija. Gizas piramīdas, Sfinksa, Ēgiptes Nacionālais muzejs u.t.t.

Kā izklaides izbraucienu var ņemt:

EL GUNA. Viegls izbrauciens ar kuģīti. El Guna tiek saukta par Ēģiptes Venēciju. Jūs izbraukāsiet ar laivām kanālus, makšķerēsiet no borta, snorkelēsiet un apmeklēsiet Akvāriju. Uz kuģa būs arī pusdienas.

PARADĪZES sala vai UTOPIJAS sala
Pa ceļam uz Utopiju ir pieturas peldēšanai, laiks atpūtai uz salas, vizināšanās uz banāna vai tabletes, laiva ar stikla dibenu, pusdienas uz kuģīša – jūras produkti. Uz Utopijas salas nekā nav, nav labiekārtota. Tikai baltas dziedinošas smiltis. Bet jūrā skaisti koraļļi.
Pa ceļam uz Paradīzi ir 2 pieturas pie koraļļu rifiem. Uz salas atpūta, bērnu laukums, pludmales volejbols. Pusdienas restorānā uz salas.

ORANGE BAY – brauciens ar jahtu uz salu ar baltām smiltīm un ūdeni kā Maldīvu salās. Šeit sanāk labas bildes. Jūrā ir šūpoles, galdi ar krēsliem, šūpuļtīkls. Sala ir labiekārtota, ir zviļņi, nojumes, WC un bārs. Pēc tam būs 2 pieturas jūrā - snorkelēšanai un vizināšanās uz banāna un tabletes.

TUKSNEŠA SAFARI. Daudzveidīgs izbrauciens tuksnesī.
Brauciens ar džipiem pa tuksnesi. Beduīnu ciemata apmeklējums.
Vizināšanās ar kamieļiem, kvadricikliem, bagijiem.
Mini zoo un terārijs.
Faķīru šovs un naciolālā izrāde.
Zvaigžņu vērošana ar teleskopu. Uz grila gatavotas vakariņas.
Tuksneša ekskursijai var būt dažādas variācijas – no rīta, vakarā, lētāk, dārgāk.

Pārējais – akvaparki, delfinārijs, turku pirts, ūdens motocikli, makšķerēšana, jahtas, spa, nopietnāks daivings, Izraēla u.t.t. – tas viss arī ir piedāvājumā. Bet tas pēc jūsu izvēles.

Kur pirkt ekskursijas?

Ekskursijas jums piedāvās jūsu viesnīcas gids. Tūroperatora pārstāvis – viesnīcas gids jūs sagaidīs lidostā, nogādās līdz jūsu izvēlētajai viesnīcai un piedāvās arī ekskursijas.
 
Bet mēs iesakām salīdzināt ar ekskursiju birojiem pilsētā. Bieži vien pilsētā ir lētāk, bet kvalitāte tāda pati. Hurgadā ekskursijas būs pieejamas gan krievu, gan angļu valodā. Var izvēlēties ekskursiju biroju, kas atrodas blakus jūsu viesnīcai.

Ekskursiju aprakstus krievu valodā var apskatīt šeit: https://travel24.online/hurghada Var lejuplādēt viņu aplikāciju un rezervēt ekskursijas online. 

Ekskursijas Hurgadā latviešu valodā piedāvā latviešu meitene Ilze Struberga. Viņu var atrast Facebook pēc vārda, uzvārda. Un viņai ir Facebook grupa Jaunumi Ēģiptē – Hurgadā. Tur viņa reklamē ekskursiju datumus un sniedz citu noderīgu informāciju. https://www.facebook.com/groups/387630148075410

No tūristu ieteiktajiem ekskursiju birojiem, ko var atrast internetā:
Deeb Tours - https://deebtours.com/
Tiba Tour - https://tiba-tour.ru/
Falcon Adventure - https://www.falconadventure.com/

Cik maksā ekskursijas?

Cenas Ēģiptē ir nosacītas, var nedaudz atšķirties. Bet pēc šīm cenām var kopumā orientēties. Cenas ir norādītas, kā piedāvā vietējie ekskursiju biroji.

No mūsu tūroperatora var būt nedaudz dārgāk, bet vienkāršāk, jo gids atbrauks pie jums uz viesnīcu, nebūs pašiem jāiesaistās darījumos ar vietējiem. [Kaut gan pēc savas un citu tūristu pieredzes, gandrīz 100%, arī no vietējiem visas ekskursijas ir labas un kvalitatīvas. No tā galīgi nav jābaidās.]

Kultūrvēsturiskās tūres:
- Luksora ar autobusu – 30€
- Luksora individuāli – no 180€
- Kaira ar autobusu – 40€
- Kaira individuāli – no 170€
- Kaira, Aleksandrija 2 dienas – 115€
- Luksora lidojums ar gaisa balonu – 140-170€
- Luksora + gaisa balons 2 dienas – 150€

Jūras izbraucieni:
- Batiskafs – 10€
- Daivings – 20€
- El Guna – 35€
- Orange Bay – 20€
- Paradise Island – 20€
- Delfīnu māja – 15€
- Makšķerēšana – 25€
- Sindbad zemūdene – 45€
- Individuālā jahta – no 200€

Safari:
- Kvadricikli + kamieļi – 20€
- Džipu safari – 20€
- Super moto safari – 30€

- Akvaparks Neverland – 36€ / 25€ bērniem
- Delfinārijs – 20€
- Pelde ar delfīniem 5 min – 55€
- Pelde ar delfīniem 10 min – 60€
- Lielais akvārijs – 28€

Alkohols

Viesnīcās alkohols gandrīz vienmēr ir tikai vietējais. Pasniedz kokteiļus, vietējos stipros dzērienus, alu. Importa alkohols ir tikai augstas klases viesnīcās ar ultra all inclusive. Piemēram, Rixos, Xanadu Makadi Bay.

Importa alkoholiskos dzērienus var nopirkt Duty free veikalos, pirmās 48h pēc ielidošanas. Jāuzrāda arī pase. Duty free ir ne tikai lidostā, bet arī pilsētā. Par katru stiprā alkohola litru būs jāmaksā +13 USD nodoklis.

Tūristu zonās vai centrā ir arī nelieli alkoholiskie veikali, kur var nopirkt vietējo alu. Vietējais alus Stella ir parasts (kā Heineken – viegls gaišais). Piemēram, ja jūs brauksiet jahtas ekskursijā, un gribat uz jahtas dzert alu, nopērciet veikalā, un paņemiet līdzi. Jo parasti uz jahtas pasniedz pusdienas, un atspirdzinošos dzērienus. Alkohols nav.

Ko nobaudīt?

Pilnīgi noteikti – mango frešu. Vai vēl labāk – kokteili mango – zemeņu – guavas frešu. Tie ir ļoti tipiski, un ļoti garšīgi dzērieni no svaigiem augļiem.

Iesakām – jūras veltes – milzīgas garneles, kalmārus, zivis, omārus. Viss ir svaigs un garšīgs, par labām cenām. Vislabāk, ja redzat, ka var nopirkt svaigas jūras veltes, un tās arī tad uzreiz jums pagatavo. Svaigas jūras veltes var nopirkt Hurgadas zivju tirgū. Tur arī tās jums uzreiz var pagatavot.
 
Var arī no viesnīcas aizsūtīt taksometru pakaļ gatavām jūras veltēm uz tirgu. Vai sarunāt, lai jums vienkārši atved ar taksometru uz viesnīcu. Tad iesakām iepriekš sazināties ar kādu zivju tirgotāju. Piemēram, ar šo Instagramā @moh_saleh1
 
Augļus – tos pašus mango un visu pārējo, kas kārojas – ziemā svaigas, garšīgas zemenes, piemēram. Šādus augļus viesnīcās parasti nepasniedz. Tos var nopirkt tirgū.

Ja gadās saindēties ar pārtiku

Dodieties pa taisno uz tuvāko aptieku, un nopērciet Antinal.

Ļoti labs līdzeklis, labi iedarbojas uz vietējām baktērijām. Vienmēr ļoti labas atsauksmes.

Nepārprotiet, ar pārtiku Ēģiptē viss ir kārtībā, ēdiens ir labs un garšīgs. Bet dažkārt no klimata maiņas, svaigi spiestajām sulām, augļiem un neierastas pārtikas var palikt slikti.

❌ Un nedzeriet Ēģiptē no krāna ūdeni! Tikai no pudelēm.

Bet ja gadījumā kas, zināt, kas jādara, un kas jāpērk.

✅ Starp citu, medikamenti Ēģiptē ir ļoti labi un lēti. Tūristi speciāli pērk dažādas zāles, ko vest uz mājām. Ja jums ir kādas iecienītas, ierakstiet komentāros, lai citi arī zina, kas ir labs.

Aptieku personāls parasti runā arī krievu valodā, un var izstāstīt par zālēm. Aptiekas ir visu viesnīcu tuvumā. Bieži vien arī viesnīcu teritorijā.

Antinal.jpeg

Kur iepirkties?

Ja neskaita tirgu, tirdziņus un centra veikaliņus, tad mierīgāka iepirkšanās ir tirdzniecības centrā "Senzo Mall". Blakus atrodas viesnīcas Desert Rose, Sunrise Garden Beach, Albatros Jungle Aqua Park. Šeit var nopirkt arī suvenīrus, un it īpaši vietējos ēdamos.

Ko atvest?

- No tipiskajiem suvenīriem, ko visur piedāvā – gleznas uz papirusa – lielas, mazas, luminiscējošas, kas spīd naktī – dažādi varianti par dažādām cenām.
- Esences (aromātiskās eļļas) – dažādus aromātus, kas dažādi iedarbojas – ir nomierinošie, ir afrodīziji un tml.
- Garšvielas
- Hibiska tēja (sarkanā tēja) = karkade. Ēģiptē to bieži dzer un bieži ar to cienā suvenīru veikalos, darbnīcās. Dzer gan siltu, gan aukstu. Skaitās ļoti veselīga – siltā veidā viens efekts, aukstā cits. Bet aukstā veidā ļoti atspirdzinoša, garšīga.
- Dzeltenā tēja – ļoti veselīga, palīdz pret visu. Tiklīdz parādās saaukstēšanās simptomi, uzreiz jāiedzer dzeltenā tēja, un slimība atkāpjas. Gidi stāsta, ka palīdz arī notievēt un attīra no alkohola.
- Melnais medus – no lielajām datelēm. Arī skaitās ļoti veselīgs.
- Lufas švammes.
- Un daudz citu veselīgu augu un izstrādājumu, ko redzēsiet tirdziņos.
- Klasiskie suvenīri ar piramīdām, kaķiem, faraoniem, skarabejiem.

Ko nedrīkst vest?

Kategoriski aizliegts ir izvest koraļļus, gliemežvākus vai ko citu no vietējās floras un faunas. Lidostās ļoti uzmanīgi visus pārbauda. Labāk neriskējiet, un no dabas neko neņemiet. Ir ļoti lieli sodi ap 1000 $. Tāda tipa suvenīrus vest var tikai tad, ja tie ir iegāti suvenīru veikalā, un ir veikala čeks.

Uz Latviju no trešajām valstīm nedrīkst vest arī augus un augļus. Tas attiecas uz mango, ko visi grib atvest. Dažiem sanāk atvest, neviens nepārbauda, bet nedrīkst. Ja Latvijā pārbaudīs, tad labākajā gadījumā liks izmest vai atņems.

Ko nedrīkst darīt Ēģiptē?

❌ Lietot dronus un rācijas. Nemaz nevediet, var uzreiz atņemt lidostā. Ja nepamanīs lidostā, atņems, kad mēģināsiet lietot pilsētā vai ekskursijās.

❌ Aiztikt ar rokām koraļļus un zivis. Pirmkārt, tādā veidā tiek bojāta Sarkanās jūras flora un fauna. Otrkārt, tas var būt dzīvībai bīstami – no koraļļiem var dabūt apdegumus, un dažas no zivīm ir indīgas.

❌ Iet peldēties jūrā pēc tumsas iestāšanās. Tā paša iemesla dēļ, kas aprakstīts iepriekš.

❌ Izvest no valsts Ēģiptes floru un faunu. Nedrīkst vest gliemežvākus, jūras iemītniekus, kur nu vēl koraļļus no jūras. Par to draud sods līdz 1000 EUR. Ja pērkat gliemežvākus suvenīru veikalā, saglabājiet čeku, lai ir, ko uzrādīt, ja kāds lidostā prasīs.

❌ Izvest no valsts antīkus un vēsturiskus priekšmetus. Visai vēsturei jāpaliek Ēģiptē.

❌ Vest uz Latviju augļus bez sertifikāta, ko var uzrādīt PVD. Dažiem sanāk nelegāli ievest mango, bet tas nav īsti likumīgi.

❌ Dzert ūdeni no krāna. Visur viesnīcās ir pieejams bezmaksas ūdens no pudelēm. Dzert var tikai pudeļūdeni. Un arī zobus ieteicams tīrīt ar pudeļūdeni.

❌ Fotografēt policistus un armijniekus, kā arī šada tipa valsts iestādes. Vietējos iedzīvotājus – kā viņi paši grib. Ja negrib, lai viņus fotografē, viņiem ir tiesības lūgt, lai jūs izdzēšat bildes.

❌ Un nemainiet uz Ēgiptes mārciņām pārāk lielas summas, jo pēc tam nevarēsiet samainīt atpakaļ uz eiro. Vienīgais varbūt Latvijā Tavex valūtas maiņā varēs samainīt uz eiro. Bet tā kā ir arī likums par to, ka no Ēģiptes nedrīkst izvest vietējo valūtu, labāk, lai tās tiešām nav daudz. Pāris simts mārciņas makā varbūt neviens arī neskatīsies. Bet lielākus apjomus var aizturēt.

Papildus informācija

Papildus informāciju varat atrast mūsu Instagram lapā @karstas.celazimes pēc heštegiem.

Par Hurgadu #kc_hurgada #KarstāsCeļazīmes_hurgada
Par mums #KarstāsCeļazīmes_ParMums #kc_parmums
Par ceļojumiem #KarstāsCeļazīmes_info #kc_info

Novēlam jums patīkamu atpūtu!


Web-portrets-270-zals.jpg